Juventus, shkarkimi i Sarrit; vjen ‘Like’iI Douglas Costa, Mandzukic dhe Emre Can

Pas shkarkimit të Maurizio Sarrit, në rrjetet sociale janë shfaqur disa reagime interesante për këtë fund historie mes trajnerit dhe Juventusit. Në mënyrë të vecantë kanë bërë përshtypje tre ‘Like’ që janë ata të Douglas Costa, Mario Mandzukic dhe Emre Can në komunikatën që bënte të ditur largimin e Sarrit. Tre këta futbollistë kanë mbetur

Vazhdoni leximin →

Juventus, Paratici blindon Ronaldon dhe Sarrin

Maurizio Sarri do te jete trajneri i Juventusit edhe sezonin e ardhshem dhe bashke me te te bardhezinjte qendrojne edhe Cristiano Ronaldo e Paulo Dybala. Ai qe e konfirmoi pa u ardhur rrotull fjaleve eshte Drejtori Sportiv i bardhezinjve Fabio Paratici perpara sfides me Lazion. ‘Persa u perket zerave per shkarkimin e Sarrit u shkrime

Vazhdoni leximin →

Sarri: Frikë nga shkarkimit? Pyesni pilotët e Formula 1!

Një trajner futbolli është si një drejtues mjeti në kampionatin botëror të shpejtësisë, që të dy rrezikojnë diçka, madje pilotët më shumë. Këtë e theksoi Mauricio Sarri, i ngacmuar nëse shqetësohet për fatin e tij si trajner i Juventusit. “Mund të pyesni pilotët e Formula 1, nëse kanë frikë nga shpejtësia, – u përgjigj ai,

Vazhdoni leximin →