Antonio Conte është trajneri i ri i Napolit!

Tanimë nuk ka dyshime, Antonio Conte është zyrtarisht trajneri i ri i Napolit. Pas shumë kohëve negociata, presidenti Aurelio De Laurentiis ia doli të bindë teknikun leçez që të firmosë me klubin jugor një kontratë trevjeçare me një pagë prej gjashtë milionë euro në sezon plus bonuset në varësi të rezultateve. Sakaq, Contes i është

Vazhdoni leximin →

Juventus në gjurmët e Di Lorenzos

Marrëdhënia e Giovanni Di Lorenzos dhe Napolit duket tashmë e “krisur” përfundimisht. Agjenti i kapitenit të napoletanëve konfirmoi se ai nuk do të veshë më fanellën e kaltër dhe në këtë mes kërkon të përfitojë Juventus. Bardhezinjtë janë të favorizuar mes shumë klubeve që kërkojnë shërbimet e mbrojtësit të djathtë, kjo prej drejtorit sportiv, Giuntoli

Vazhdoni leximin →

PSG-ja gati 100 milionë euro për Kvaratskhelia-n

Paris Saint-Germain ka shfaqur interes shumë të lartë për sulmuesin gjeorgjian të Napoli-t, Khvicha Kvaratskhelia. Sipas raportimeve të medieve italiane, kampionët e Francës dëshirojnë ta kenë në ekip 23-vjeçarin dhe për këtë arsye janë të gatshëm të bëjnë edhe një ofertë të majme në drejtim të klubit italian. PSG-ja raportohet se është e gatshme të

Vazhdoni leximin →

Napoli ndryshon strategji për trajnerin

Orë vendimtare për të ardhmen e pankinës së Napolit. Pas konfirmimit të Gasperinit tek Atalanta, presidenti i Napolit ka përshpejtuar ofensivën për Antonio Konten: palët kanë riaktivizuar kontaktet, është bërë përparim dhe ka dëshirë për të mbyllur marrëveshjen me sukses. Pëlqimi i projektit nga Conte mbetet i lartë, ashtu si edhe synimi i drejtorit sportiv,

Vazhdoni leximin →

Napoli vendos çmimin e Kvaratschkelia-s

Khvicha Kvaratskhelia do të jetë në qendër të procesit të rindërtimit të Napolit. Për këtë arsye, presidenti Aurelio De Laurentiis nuk ka ndërmend ta shesë gjeorgjianin, duke kërkuar të paktën 150 milionë euro për ta lënë të lirë, një shifër që mund të largojë edhe Paris Saint Germain. Me Osimhenin gati për të bërë valixhet,

Vazhdoni leximin →

Moggi zbulon të ardhmen e Contes

E ardhmja e Antonio Contes është një nga dilemat më të mëdha në Itali. Juventus, Milan, por edhe Napoli synojnë që sezonin e ardhshëm të bashkëpunojnë me trajnerin nga Lecce. Mirëpo, në “Pole-Position”, duket Napoli. Të paktën këtë e konfirmon ish-drejtori i Juventus, Luciano Moggi. Ky i fundit, theksoi se ka komunikuar me njerëz pranë

Vazhdoni leximin →

Post Mbappe, PSG tenton “dygolësh” ndaj Napolit

PSG që përgatitet për epokën post Mbappe po studion goditjen e dyfishtë te Napoli. Dihet tashmë interesi i parizienëve për Vicktor Osimhen që i pëlqen edhe Chelsea-t, por klubi i sheikëve po tenton të rrëmbejë edhe Khvicha Kvaratskelia. Sipas raportimeve të ndryshme të mediave franceze ditët e fundit ka pasur një takim mes menaxherëve të

Vazhdoni leximin →