A do të jetë Nagelsmani, pasardhësi i duhur i Spaletit tek Napoli

Ende asgjë nuk është vendosur pasi trajneri nuk është larguar nga stadiumi “Maradona”. Gjithsesi, mediat po shkruajnë se tek Napoli po mendojnë për Julian Nagelsmanin si pasardhësin e mundshëm të Luçiano Spaletit. Pasi raportet mes teknikut dhe presidentit De Laurentis papritur u prishën pas fitores së titullit, specialisti gjerman ka dalë si kandidati më i

Vazhdoni leximin →

Napoli i jep leksion Interit, finalist të Championsit

Nuk ishte një ndeshje e kotë për zikaltërit, dhe nuk ishte aspak e lehtë për kampionët e rinj të Italisë. Jo vetëm që Napoli nuk luante për asgjë sportive, me përjashtim të krenarisë dhe kënaqjes së tifozëve, por edhe problemet në klub janë krijuar dhe acaruar menjëherë, mes dy njerëzve më të rëndësishëm, presidentit dhe

Vazhdoni leximin →

Napoli bën llogaritë, Raspadori dhe Simeone do të vazhdojnë

Skuadra kampione e Italisë vërtet ia arriti qëllimit në një sezon të jashtëzakonshëm, por jeta dhe biznesi i futbollit profesionist vazhdon. Trajneri Spaleti dhe presidenti De Laurentis kanë nisur vlerësimin e skuadrës, për të parë se cilët lojtarë duhet të vazhdojnë, cilët të largohen, dhe cilët të merren si përforcim. Së pari, është vendosur që

Vazhdoni leximin →

Mrekullia e Napolit, skuadra sot kushton 650 milionë euro!

U krijua thjeshtë, pa shpenzime tepër të mëdha. Sot duket sikur Napoli është një ekip i formuar me “pekule”, por e vërteta është që vlera e futbollistëve është rritur sepse ata fituan titullin dhe arritën në çerekfinale të Championsit. Presidenti De Laurentis, drejtori sportiv Xhuntoli dhe aftësia profesionale e Spaletit realizuan mrekullinë. Kur u larguan

Vazhdoni leximin →