Napoli mendon për të ardhmen, “blutë” sigurojnë talentin spanjoll

Pas transferimit të Natan e Zhen Kazhuste, “blutë” e Napolit tashmë kanë vendosur të kompletojnë një tjetër transferim, kësaj radhe të një super talenti të kërkuar nga shumë “gjigandë” të futbollit evropian. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin e Selta Vigos, Gabri Veiga, për të cilin Presidenti De Laurentiis do të paguajë plot 36 milionë euro, të

Vazhdoni leximin →

Osimhen “mahnit” arabët, Al-Hilal gati 200 milionë euro për “bomberin” nigerian

Vetëm pak ditë më parë, “gjigandët” arabë të Al-Hilal bëri një ofertë prej 130 milionë eurosh për “bomberin” e Napoli, Viktor Osimhen, mirëpo shuma ishte e pamjaftueshme për Presidentin De Laurentis, i cili e refuzoi atë. Mirëpo, pavarësisht refuzimit, arabët nuk duket se kanë ndërmend të ndalen dhe sipas raportimeve më të fundit të prestigjiozes

Vazhdoni leximin →