Vazhdojnë negociatat, Napoli e Osimen pranë akordit

Klubet që e kërkojnë janë të shumta, por çmimi sërish mbetet shumë i lartë. Bëhet fjalë për kartonin e “bomberit”, nigerian, Viktor Osimen, fati i të cilit nuk është përcaktuar ende për këtë merkato vere. Osimen dhe Napoli dëshirojnë të vazhdojnë bashkëpunimin e për këtë aryse, Presidenti De Laurentis është më i gatshëm se kurrë

Vazhdoni leximin →

PSG ofron 100 milionë euro, Osimen do Napolin

Napoli duket se do të tentojë sërishi fitimin e titullit kampion dhe këtë e konfirmon pikërisht dëshira e Presidentit Aurelio de Laurentis për të mbajtur në arenën “Diego Armando Maradona”, “yllin” nigerian të sulmit, Viktor Osimen, teksa ka refuzuar një ofertë “faraonike” nga francezët e PSG. Bëhet fjalë për një ofertë prej 100 milionë eurosh

Vazhdoni leximin →

Njukasëll hap “thesin”, në Angli kërkohet “ylli” i Napolit

Pas transferimit të “katalizatorit” italian të mesfushës dhe anësori 18-vjeçar Jankuba Minte, tashmë “bardhezinjtë” e Njukasëll kërkojnë një përforcim të ri për skuadrën e tyre e sidomos për repartin ofensiv. Kështu, në “radarët” e “dallëndysheve” të Premier Ligës ka rënë anësori gjeorgjian, protagonist në fitimin e titullit të Serie A, nga “blutë” e Napolit, Kvisha

Vazhdoni leximin →

Nga Korea në Japoni, Napoli do 26-vjeçarin e mbrojtjes

Largimi i koreano-jugorit, Kim Min-Jae nga kampionët e Napolit ka dobësuar jo pak mbrojtjen e këtyre fundit, të cilët tashmë i kanë hyrë seriozisht kërkimeve për partinerin e ardhshëm të “dardanit”, Amir Rrahmani. Kampionët e Serie A kanë nisur negociatat për një tjetër qendërmbrojtës aziatik, teksa bëhet fjalë për 26-vjecarrin e Borusia Mynçengladbah, Ko Itakura,

Vazhdoni leximin →

Mbape “jashtë”, PSG hedh sytë nga “ylli” afrikan

“Ylli” francez i sulmit, Kiljan Mbape është gjithnjë e më afër largimit nga Parisi e për këtë arsye Presidneti Al-Khelaiffi po mendon për sjellë në “Parkun e Princave”, një “bomber” të vërtetë për ta vendosur nën “urdhrat” e teknikut Luis Enrike. Mesa duket “manjati” arab e ka gjetur një sulmues të tillë dhe bëhet fjalë

Vazhdoni leximin →