Jo të gjitha rregullat vlejnë për Bufonin në PSZH

Xhanluixhi Bufoni tanimë e ka konfirmuar veten si portieri nr.1 i PSZH-së, duke qenë se ka pësuar vetëm një gol në tre ndeshjet e para të Ligës së 1-rë franceze, ndërsa ka bërë edhe disa pritje të shkëlqyera. Duket se ai i ka konsoliduar fort pozitat e veta në këtë klub francez, saqë nuk ka

Vazhdoni leximin →

Politika e re e Tuhel; kontroll total mbi lojtaret

Tomas Tuhel nuk humbet kohe. Sipas ‘France Football’ trajneri i ri i Paris Sen Zhermen kerkon te kontrollonje sjelljen e lojtareve mbremjeve pariziene dhe per kete arsye ai vizitoi disa diskoteka per te takuar pronaret e tyre ne menyre qe te jene vazhdimisht ne kontakt mes tyre keshtu qe trajneri meson nese lojtaret i respektojne

Vazhdoni leximin →

Joakim Lëv, tani e teprove ca si shumë : Birrë po, por seks dhe fejsbuk.. JO!

Trajneri i përfaqësueses së Gjermanisë, Joakim Lëv, ka vendosur disa rregulla të detyrueshme për futbollistët para Botërorit të Rusisë (14 qershor-15 korrik). Sipas “kodeksit Lëv”, gjatë Botërorit, futbollistët gjermanë do ta kenë rreptësisht të ndaluar që të bëjnë seks, si edhe që ata t’i vizitojnë në kampin stërvitor bashkëshortet dhe të dashurat e tyre. Por,

Vazhdoni leximin →