Formula 1 do të ndryshojë

Në janar Komisioni i Formula 1 do të mblidhet për të vlerësuar ndryshimet e mundshme në formatin e 6 sprinteve, që zhvillohen të shtunën. Risitë do të propozohen sërish të moderuara dhe ndoshta do të jenë ndryshe nga ato që janë parë deri tani. Bëhet fjalë për Garat Sprint, të cilat pas prezantimit të parë

Vazhdoni leximin →

Tetë rregullat për tifozët në Kupën e Botës në Katar

Televizioni francez “Frans 24” i bën jehonë rregullores që përcakton sjelljen e tifozëve në Botëror. Ka tetë rregulla, sipas të cilave në publik ndalohet alkooli, homoseksualiteti, sharje, puthjet.  Komentet në rrjetet sociale janë që kjo Kupë Bote duhet të cilësohet shtypja e të lirive të njeriut, ndërsa bëhet ironi se “Katari të fton, por që

Vazhdoni leximin →

Futboll dhe coronavirusi; Si ia bëjnë në Evropë? Ja rregullat në kampionatet kryesore

Numri i madh i rasteve me Covid-19 te skuadra e Genoas detyron drejtuesit e Serie A dhe të të gjithë futbollit italian të rishohin protokollin anticoronavirus. Por cfarë ndodh në ligat më të rëndësishme Evropiane në raste të tilla? Ja një përmbledhje e rregullave të vendosura nga Ligat dhe Federatat sigurisht në bashkëpunime me qeveritë

Vazhdoni leximin →