IFAB ndryshon rregullat e futbollit; ja të rejat e sezonit të ardhdhëm

Kur të rikthehen aktivitetet futbollistike, kur situata të kthehet në normalitet kur emergjenca coronavirus të jetë shuar, futbolli do të jetë me rregulla të modifikuara që u kryen nga IFAB(International Football Association Board), institucioni që përcakton rregulloret e këtij sporti dhe që qeverisin në të gjithë botën E përditshmja spanjolle ‘Mundo Deportivo’ publikoi një përmbledhje

Vazhdoni leximin →