Sarri: Frikë nga shkarkimit? Pyesni pilotët e Formula 1!

Një trajner futbolli është si një drejtues mjeti në kampionatin botëror të shpejtësisë, që të dy rrezikojnë diçka, madje pilotët më shumë. Këtë e theksoi Mauricio Sarri, i ngacmuar nëse shqetësohet për fatin e tij si trajner i Juventusit. “Mund të pyesni pilotët e Formula 1, nëse kanë frikë nga shpejtësia, – u përgjigj ai,

Vazhdoni leximin →

Zjarret në Australi, Ljuis Hamilton dhuron 450 mijë Euro

Datat 13-15 mars janë ato të nisjes  së sezonit të ri të Botërorit të Formula 1 me Cmimin e Madh të Australisë. Organizatorët e kësaj gare  dhe drejtuesit e këtij kampionati po monitorojnë me kujdes situatën e krijuar nga zjarret që kanë pushtuar tokën australiane. Ndërsa bëhet ky monitorim, pilotët kanë vendosur të japin sadopak

Vazhdoni leximin →

Polemikat në Kanada, pilotët përkrahin Fetel: Penalitet qesharak, kështu shkatërrohet F1

‘Penalitet qesharak’ ky është ‘verdikti’ i dhënë në mënyrë unanime nga ish pilotët më të rëndësishëm të Formula 1 në lidhje me dënimin me 5 sekonda që komisarët i dhanë Fetelit gjatë garës së Kanadasë, pasi ‘pengoi’ Ljuis Hamilton, një penalizim ky që i kushtoi fitoren pilotit gjerman të Ferrarit, pasi ajo i shkoi pikërisht

Vazhdoni leximin →

Vizita e veçante; pilotet e MotoGP, takim me Papen

Disa prej piloteve te MotoGP kane perjetuar nje dite te vecante, pasi kete te merkure u priten ne nje takim ne Vatikan nga vete Papa Françesku. Ata qe paten fatin te shkojne ne Shen Pjeter per kete takim special ishin pilotet e Hondes Markez dhe Pedroza, Petruçi dhe Miller te Dukati Pramak, Andre Janone i

Vazhdoni leximin →