Manuel Nojer, rreziku të vjen nga Shalke dhe nga … Bajerni!

Është kapiteni i kombëtares gjermane dhe mban shiritin në Mynih. Manuel Nojer është një legjendë, edhe pse tek Gjermania mund të detyrohet ndonjëherë të kombinohet në portë me Ter Shtegenin. Gjithsesi, mosha ecën dhe tek Bajerni po mendojnë se çfarë duhet të bëjnë në 2021. Atë vit përfundon kontrata e Nojerit, dhe drejtuesit po shqyrtojnë

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja kundër Bajernit: Nuk po i bëni favor Nojerit!

Gjermania nuk ka qenë një “FC Hollivud”, Bajerni ndonjëherë është njohur si i tillë, ndërsa tani të dyja palët janë përfshirë në një konflikt të padëshirueshëm, atë mes portierëve. Duket se reagimi i presidentit të Bajernit, Uli Hënes, nuk është pritur mirë në Federatën Gjermane të Futbollit, dhe drejtoi i kombëtares, Oliver Birhof, u shpreh

Vazhdoni leximin →