Tomas Myler, “fshatari-rekordmen” që lumturon Bajernin

Luajti vetëm 2 minuta në Lisbonë, por ato i mjaftuan për një shifër të madhe. Tomas Myler u bë me 100 ndeshje në Ligën e Kampionëve, një nga futbollistët më të aktivizuar në histori. Sulmuesi 29-vjeçar, që u la në stol nga trajneri Kovaç, u lavdërua shumë prej shefit ekzekutiv, Rumenige. “Nëse vazhdon kështu, do

Vazhdoni leximin →

Myler, sa besnik: Nuk largohem nga Bajerni

Tomas Myler i qendron besnik Bajernit te Mynihut. Futbollisti i skuadres bavareze konfirmoi qendrimin e tij te kampionet e Gjermanise ne nje interviste te dhene per ‘Die Welt’ duke deklaroi se nuk ka ndermend te nderroje ambient. ‘Nuk kam ndermend te largohem nga Bajerni-tha Myler-sigurisht nje sfide e re ne nje klub tjeter do te

Vazhdoni leximin →

Tomas Myleri kundër Uli Hënesit: Trajneri gjerman? Përse vallë?!

Opinioni “ortodoks” i drejtuesve të sotëm të Bajernit është që trajner i skuadrës duhet të jetë një gjermanishtfolës. Kjo tezë u artikulua nga Uli Hënes e Karl-Hajnc Rumenige menjëherë pas shkarkimit të Karlo Ançelotit, dhe gjeti mishërimin më të përsosur tek Jup Hajnkesi. Gjithsesi, Hajnkesi do të largohet në fund të sezonit dhe bavarezët duhet

Vazhdoni leximin →