Tomas Myleri kundër Uli Hënesit: Trajneri gjerman? Përse vallë?!

Opinioni “ortodoks” i drejtuesve të sotëm të Bajernit është që trajner i skuadrës duhet të jetë një gjermanishtfolës. Kjo tezë u artikulua nga Uli Hënes e Karl-Hajnc Rumenige menjëherë pas shkarkimit të Karlo Ançelotit, dhe gjeti mishërimin më të përsosur tek Jup Hajnkesi. Gjithsesi, Hajnkesi do të largohet në fund të sezonit dhe bavarezët duhet

Vazhdoni leximin →