“Bajerni do ta “heqë qafe” shpejt Tomas Mylerin”

Kështu shkruan një media bavareze, natyrisht në një lajm që nuk bazohet në ndonjë informacion nga brenda klubit, por duke nxjerrë një përfundim sipas “rregullit të treshit”. Kjo media (“Çështje të Futbollit Bavarez”) bën komentin e saj pasi presidenti i Bajernit, Herber Hainer, deklaron se është e sigurt që sezonin e ardhshëm Tomas Myleri do

Vazhdoni leximin →

Tomas Myleri përplaset me gazetarin pas fitores

Ishte i nervozuar për shkrimet në të përditshmen “Bild”, duke humbur qetësinë sapo doli jashtë fushës së lojës.Tomas Myler duhej të ishte i kënaqur në suksesin 6-0 të Bajernit ndaj Shalkes në Bundesligë, ku luajti titullar dhe shënoi gol, por gjithsesi u nxeh me gazetarin Kristian Falk. Ky kishte shkruar disa artikuj sipas të cilëve

Vazhdoni leximin →