Serhio Ramos në qiell : Kemi trajner me filozofi të jashtëzakonshme futbolli!

Spanja e nisi me fitore 2-1 kundër Norvegjisë ciklin kualifikues për kampionatin e ardhshëm evropian (2020), ndërkohë që kapiteni i “furisë së kuqe”, Serhio Ramos, deklaroi mbas ndeshjes se ai është shumë i kënaqur me menyrën sesi e drejton përfaqësuesen trajneri aktual, Luis Enrike. Ramosi, në fakt, ishte edhe autori i golit të fitores, të

Vazhdoni leximin →

Bashkëshortja e portierit argjentinas,Romero: pse shpifni për Serhion ?

Bashkëshortja e portierit të parë të përfaqësueses argjentinase, Serhio Romero, “ngriti një pluhur të madh” në opinionit publik sportiv të Argjentinës, duke e hedhur poshtë informacionin e përhapur nga federata argjentinase e futbollit se portieri kryesor është dëmtuar, kështu që ai nuk do të mund të marrë pjesë në Botërorin e ardhshëm të Rusisë. Eliana

Vazhdoni leximin →

Serhio Ramos: Murinjo nuk ka pasur ndikim te karriera ime

Serhio Ramos, kapiten i Realit të Madridit, arriti që të vihet në zotërim edhe të një trofeu tjetër në karrierën e vet. Në Shkup, para pak ditësh, ai arriti që të fitojë Superkupën evropiane, pasi, sikurse dihet, Reali i tij mundi 2-1 Mançester Junajtidin. Megjithëse Ramosi, edhe nën drejtimin e Zhoze Murinjos, ka qenë shtylla

Vazhdoni leximin →

CSKA gjeti zëvendësuesin e Teodosiçit, po ashtu me mjekër!

CSKA-ja e Moskës mbeti pa plejmejkerin e saj të shkëlqyer, serbin Milosh Teodosiç, që iku në SHBA, por ekipi kampion rus gjeti, menjëherë, një zëvendësues, plejmejkerin tjetër të shkëlqyer, spanjollin Serhio Rodrigez, që, vitin e kaluar, luajti nëNBA-në amerikane me Filadelfian, ku, mesatarisht, ka shënuar 7,8 pikë dhe ka dhënë 5,1 asistenca për ndeshje. Kryesia

Vazhdoni leximin →