Gabimi që krijoi mitin e fanelës legjendare me numrin 10!

Ndodhi në 1958, në një Kupë të Botës si edhe tani. Në Suedi po luhej kampionati i 6-të i organizuar nga FIFA dhe njëri nga pretendentët kryesorë kishte bërë një gabim. Brazili kishte harruar të dërgonte listën përpara nisjes së turneut, dhe prandaj u detyrua të krijonte shpejt e shpejt një listë për t’u pranuar.

Vazhdoni leximin →

Vlahoviç merr numrin 9, por duhet të ruhet nga një dëmtim

Mund t’i kthehet në diçka kronike, ndaj edhe tek Juventusi shqetësohen për sulmuesin serb. Dushan Vlahoviç nuk ka qenë vetvetja në Torino, aspak në nivelet e Fiorentinës, dhe përveç kritikave për stilin e lojës së trajnerit Masimiliano Alegri, ekziston edhe frika për dëmtimin e tij. “La Gazeta delo Sport” shkruan se Vlahoviç ka një problem

Vazhdoni leximin →

Nga numri 10 te klauzola 1 miliardë euro, trajnektorja prej ylli e Ansu Fatiut

Ai është cilësuar si i përzgjedhuri, si i parashikuari për të qenë pasardhësi i legjendave. Në “Kamp Nou” ka ende nostalgji për Lionel Mesin, ndërsa më herët kanë luajtur Johan Krujf, Ronaldinjo, Ksavi e Iniesta, por ndoshta tani e ardhmja mund t’i përkasë “djaloshit të mrekullive” Ansu Fati. Sulmuesi 18-vjeçar nënshkroi kontratën e re me

Vazhdoni leximin →