Kush tha se Marej i lau duart me tenisin? Lumturia e Nadalit…

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, shprehu kënaqësinë e tij mbas kthimit të tenistit britanik, Endi Marej, në fushë, më saktë në konkurrimet singëll, ku ai kishte munguar për arsye shëndetësore, duke nxitur spekulimet se ai do t’i jepte fund karrierës së tij në fushen e tenisit. “Ky është një lajm i gëzuar për sportin tonë. Jam

Vazhdoni leximin →

Gjokoviçi lufton për “bukën e gojës”, nxit tenistët kundër “varferisë”

Tre nga katërshja e tenistëve më të mëdhenj të së sotmes, konkretisht, Novak Gjokoviç, Endi Marej dhe Rafael Nadal, kanë kërkuar rritjen e fondeve të shpërblimeve financiare në turnetë e tenisit. Në një konferencë shtypi, të zhvilluar në kuadrin e turneut Grand Slam, Australia Open, tenisti serb, pasi u kërkoi personave zyrtarë që të largoheshin

Vazhdoni leximin →

Çfarë do të ndodhë në turneun prestigjioz të Uimbëlldonit

Mbërriti  turneu i madh i Uimbëlldonit që, jo rastësisht, konsiderohet, definitivisht, si “kampionati  i botës në tenis” dhe si konkurrimi botëror nr.1, për nga popullariteti dhe vëmendja e madhe që tërheq midis tifozëve të “sportit të bardhë”, anekënd botës. Turneu i sivjetëm pritet që të jetët ndër më interesantët, ndërkohë që Endi Marrej me siguri

Vazhdoni leximin →

Kush eshtë superyll në sportin britanik, Xhoshua apo Marej?

Kampioni i botës në tre versione të boksit profesionist, IBO, IBF dhe WBA, Entoni Xhoshua, u shpall nga media angleze si superylli i sportit britanik mbas fitores së tij të fundit mbi ukrainasin Vladimir Kliçko në “Uembli” të Londrës para 90 000 shikuesve. Por vetë ky boksier nokautist, vazhdimisht, ashtu edhe kësaj here, u distancua

Vazhdoni leximin →