Trukohen ndeshjet e tenisit? Dëgjoni propozimin e Andi Marej

Numri 1 në botë, Andi Marej nuk mund të qëndronte në pasivitet pas asaj që ka ndodhur në orbitën e tenisit.  Tenisti skocez është i pashpirt ndaj atyre që organizojnë ndeshjet e trukuara në tenis, kur në Australi është të shpërthejë një skandal  korrupsioni që përfshin edhe nga ata që quhen shpresa të tenisit botëror. 

Vazhdoni leximin →

  Endi Marej do ta mbajë mend gjatë vitin 2016

  Ky është viti, kur ai u bë baba, u bë, për herë të dytë, kampion olimpik, fitoi, për herë të dytë, Uimbëlldonin dhe, më në fund, u bë, për herë të parë, raketa nr.1 e botës. Tani, kësaj liste mund t’i shtohet edhe dhënia atij të titullit fisnik “Ser”, bëjnë të ditur mediumet britanikë.

Vazhdoni leximin →

Endi Marej dhe Angelika Kerber – tenistët më të mirë më 2016

Britaniku Endi Marej dhe gjermania Angelika Kerber janë shpallur si tenistët me të mirë për vitin 2016, njoftoi Shoqata Ndërkombëtare e Tenisit. Tenisti britanik, vitin që kaloi, triumfoi në Uimbëlldon, mbrojti titullin e kampionit në Lojrat Olimpike të Rio de Zhaneiros dhe “rrëzoi” nga vendi i parë i ranglistës së ATP-së, serbin Novak Gjokoviç, duke

Vazhdoni leximin →

Vavrinka në Londër në një grup “vrastar”

Nëse ka një trashëgimtar në stil për zviceranin akrobat me raketë, Roxher Federer, ai është Stan Vavrinka. Dhe eleganca e tij nuk është më pak argëtuese kur shijohet në ditët e bukura.  Fituesi i Turneut US Open, që për momentin mban vendin e tretë në klasifikimin e ATP, është munduar të lërë pas shijen e

Vazhdoni leximin →

Marej nuk ka qenë kurrë më afër “fronit të mbretit”

Në ranglistën e re të Shoqatës së Tenisistëve Profesionistë (ATP), Novak Gjokoviç vazhdon që të udhëheqë para Endi Marejit, por, sidoqoftë, ndryshimi në pikë kurrë nuk ka qenë, më parë, kaq i ngushtë, ndërsa, ditët e ardhshme, do të jenë të mbushura me veprimtari intensive. Këtë të hënë, në Paris, fillon turneu i mjeshtrave dhe

Vazhdoni leximin →