Dhjetor 1961, kur “100-pikëshi” Çembërlen mahniste NBA-në!

Nëse deri 60 milionë vjet më parë, rruzullin tokësor e dominonin dinosaurët, basketbollin botëror dhe amerikan në vitet 1960-të e dominonte një “dinosaur” i veçantë, me emrin Uilt Çembërlen. Lojtari qendër, 2.16 metra shtatlartë, përveç rekordeve dhe dominimit, pasi edhe një moment kur shkëlqeu si askush tjetër. Në periudhën nga 8 dhjetori 1961 deri në

Vazhdoni leximin →

Uestbruk, ylli i Oklahomës dëshiron rekordin dhe numrin 1

Kush është lojtari më spektakolar i sezonit në NBA? Padyshim Rasëll Uestbruk! Kush po arrin dalë nga dalë drejt mesatares “tripëll dabëll” në edicion? Sërish Rasëll Uestbruk! Kush është favorit për t’u shpallur lojtari më i mirë në 2016-2017? Gjithmonë, Rasëll Uestbruk! Pavarësisht se Oklahoma nuk mund të quhet një nga ekipet më të mirë

Vazhdoni leximin →