Barcelona fiton në Beograd, e përgëzon Novak Gjokoviçi

Nuk u luajt në Arenën me rreth 20 000 spektatorë, por në Sallën “Pionir” dhe katalanasit ia dolën 76-69 ndaj Crvena Zvezdës në Euroligën e basketbollit të meshkujve, ndërsa në pallatin e sportit ishte një tifoz i veçantë. Novak Gjokoviç, numri 1 i botës në tenis, u ndodh në tribunë për të ndjekur Zvezdën, por

Vazhdoni leximin →

Serbia lavdërohet për derbin me tifozë, por pritet “përgjigja” e virusit!

Ishte një vendim vërtet i jashtëzakonshëm. Ndërsa në Europë publiku është lënë jashtë stadiumeve, e mjaft kampionate janë anuluar si në Francë, Holandë apo Belgjikë, në Serbi ekziston një realitet tjetër. Derbi i Beogradit, mes Partizanit e Crvena Zvezdës, habiti kontinentin pasi në ish-stadiumin e Ushtrisë Popullore Jugosllave u hapën dyert për tifozët. Një vendim

Vazhdoni leximin →