Real, pse nuk po të lenë të qetë dëmtimet këtë sezon

Padyshim ka “mëkatet” e veta, dhe e tregojnë humbjet e rënda si dhe diferenca me Barcelonën në La Liga. Gjithsesi, Reali po goditet më shumë se zakonisht nga dëmtimet këtë sezon, dhe kjo po bën jo pak “dëm”. Trajneri Solari nisi të gëzohej kur në ndeshjen ndaj Espanjolit u rikthye Bejli, madje shënoi edhe gol,

Vazhdoni leximin →

Kush tha se trajneri Solari i shpërfill Iskon dhe Asension

Trajneri i Realit të Madridit, Santiago Solari, nuk e fshehu kënaqësinë e madhe që ndjeu nga fitorja e thellë 6-1 kundër ekipit Melia në kuadrin e Kupës së Mbretit. Në këtë ndeshje shkëlqyen Isko dhe Asensio, ndërkohë që Solari shprehu kënaqësinë e tij të madhe se këta të dy futbollistë luajtën mirë. “Melia asgjë nuk

Vazhdoni leximin →

Juventus, a mjafton vetëm oreksi për Mbapenë dhe Asension?!

Nuk mund të kishte dëshira më të “ndaluara” sesa këto të dyja. Juventusi vërtet mund të fitojë rreth 130-140 milionë euro nga transferimi i Paulo Dibalës (ndoshta tek Mançester Junajtidi), por do të jetë një “mision i pamundur” shkëputja e Kilian Mbapesë dhe Marko Asensios. Ky është synimi i kampionëve të Italisë, që pas marrjes

Vazhdoni leximin →