Dueli i legjendave, sa rekorde të Shumit thyen Hamiltoni?!

Mikael Shumaher cilësohet gjerësisht si piloti më i madh i të gjitha kohëve në Formula 1. Ai mban rekorde të shumtë në këtë sport të shpejtësisë, por kohët e fundit ekziston një pretendent i madh për t’ia kaluar, Ljuis Hamilton. Anglezi i Mercedesit ka arritur të thyejë apo të barazojë disa rekorde të Shumit, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Gjendja e Schumaher; Todt flet përsëri për legjendën

Për gjendjen e legjendës së Formula 1, Mikael Shumaher dihet shumë pak ose aspak, pasi familja e tij e ruan me fanatizëm privatësinë, kështu që i vetmi që është në gjendje që të japë ndonjë informacion është presidenti i FIA, Zhan Todt. Ky i fundit ka folur përsëri për ish kampionin e botës, pa dhënë

Vazhdoni leximin →

Krishtlindja dhe Ditelindja, Shumaher i festoi në…Spanjë

Mikael Shumaher kaloi pushimet e Krishtlindjes dhe festoi 50 vjetorin e tij të lindjes në Majorka, në vilën e familjes që u ble nga bashkëshortja e tij Korina pak muaj më parëe në Port d’Andratx. Sipas revistës gjermane ‘Bunte’, Shumaher dhe familja e tij udhëtuan nga Zvicra në drejtim të Spanjësme helikopter me 7 herë

Vazhdoni leximin →