Festë dhe luftë tek Napoli, De Laurentis e Sarri nxjerrin “shpatat”

Një fjalë e urtë turke thotë “fukarallëk, maskarallëk”. Nuk është se Napoli i përgjigjet saktësisht këtij përkufizimi me buxhetin mbi 100 e ca milionë euro dhe me rroga milionerësh të lojtarëve, por edhe në futboll gjithçka bazohet tek “relativiteti”. Napoli e ndjen veten të varfër përballë Juventusit, Interit apo Milanit, ndaj edhe mes presidentit De

Vazhdoni leximin →

Napoli, qendrimi i Hysajt varet nga Mauricio Sarri

E ardhmja e Elseid Hysajt te Napoli duket se varet shume nga ajo e trajnerit Mauricio Sarri. Ai qe e ka pohuar diçka te tille eshte vete agjenti i mbrojtesit te perfaqesueses shqiptare Mario Xhufredi sipas te cilit futbollisti 24 vjeçar do te humbase shume nese tekniku italian largohet nga Napoli. ‘Per shume futbolliste te

Vazhdoni leximin →

Çelsi e ka seriozisht; gati te paguaje klauzolen e Sarrit

Napoli tani po dridhet, Çelsi  e ka marre seriozisht çeshtjen e Mauricio Sarrit. Klubi londinez nuk trembet nga klauzola e kontrates se trajnerit prej 8 milione Eurosh dhe jane gati ta paguajne te gjithe kete shume per te siguruar sherbimin e trajnerit italian. Sipas te perditshmes italiane ‘La Gazzetta Dello Sport’, Mauricio Sarri  ka filluar

Vazhdoni leximin →

Sarri: Kontrata? Nuk jam nga ata që paguajnë klauzolën

Për Mauricio Sarrin, kontrata e re me Napolin nuk është çështje “qendroj apo largohem”. Trajneri nuk lë asnjë dyshim kur jep sqarimin e tij, duke deklaruar se “fjala është nëse qendroj me më shumë apo me më pak dëshirë”. “Unë kam kontratë deri në 2020, – theksoi Sarri, – dhe nuk jam nga ata që

Vazhdoni leximin →