Mia Khalifa e bën sërish; tani ngacmon Isaiah Tomas

Mia Khalifa, aktorja e filmave erotikë, tashmë komentatore sportive provokon sërish sportistët. Këtë radhë në shënjestrën e saj u vu Isaiah Tomas  gjatë ndeshjeve gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes në NBA mes Bostonit dhe Ëashingtonit. ‘Do të të lë të më prekësh gjoksin nëse kualifikohesh-shkrante Mia Khalifa në profilin e saj në Tëitter duke ironizuar

Vazhdoni leximin →

Golden Stejti, gjigandi (ende) i heshtur i NBA-së!

Arriti fitoren e tetë në 8 ndeshje dhe kualifikimin e dytë pa asnjë “njollë”. Kjo është skuadra nënkampione e NBA-së, njëkohësisht skuadra favorite për të fituar titullin këtë vit, Golden Stejt Uorriors. E njohur tashmë për katërshen e madhe Kërri-Durant-Tompson-Grin, ky formacion shkeli me këmbë ekipe seriozë si Portlendin dhe Juta Xhazin për të arritur

Vazhdoni leximin →

Mashtrimi i shekullit: Vëllai binjak luan në vend të vëllait tjetër!

Vëllezërit binjakë basketbollistë Markif dhe Markus Moris e mashtruan NBA-në në një mënyrë të pazakontë, shkruajnë mediume amerikane, duke shkaktuar, nëse është e vërtetë, skandalin më të madh në historinë e basketbollit amerikan. Pretendohet se Markusi ka luajtur në vend të vëllait të vet, Markif, në ekipin Uashington Uizard në ndeshjen e dytë kundër Boston

Vazhdoni leximin →