Nikola Jokiç udhëheq Denverin drejt fitores duke vendosur disa rekorde!

Përfundimi ishte i pritshëm edhe pse misteri mbetej. A do të mundej Denveri të vazhdonte marshimin triumfal të deritanishëm në plej ofin e basketbollit amerikan, ndërsa përballë kishte një Majemi tepër luftarak? Për momentin, përgjigja është “Po”, pasi skuadra nga Kolorado fitoi sfidën e parë të Finaleve të Mëdha për titull. Rezultati në Arenën shtëpiake

Vazhdoni leximin →

Pyetja në NBA është: Si do të ndalet Nikola Jokiçi?!

Basketbollisti nga Serbia po luan në një nivel që kampionati amerikan e ka parë rrallë herë, dhe vetëm nga lojtarë si Xhordan, Lebron, Bërd apo Çembërlen, ndonëse ky i fundit ishte tjetër tip ylli. Nikola Jokiç e udhëhoqi Denverin në Finalen e Madhe të NBA-së, ku po pret rivalin (Majemi ose Boston), ndërsa Lejkërsat u

Vazhdoni leximin →

Bostoni i dorëzuar, Majemi vetëm një fitore larg triumfit

Majemi ka hedhur një tjetër hap të sigurt drejt finaleve në NBA, duke fituar edhe sfidën e tretë kundër Boston. Pas triumfit në dy sfidat e para të luajtura në transfertë për Konferencën e Lindjes, skuadra nga Florida shfrytëzon faktorin fushë, duke dominuar në shifrat 128-102 në përballjen e tretë. Me Xhimi Batler për herë

Vazhdoni leximin →

Viktor Uembanajama bëhet gati për NBA-në!

Basketbollisti adoleshent nga Franca do të zgjidhet këtë verë nga një ekip i ligës më të fortë të botës. Viktor Uembanajama është njeriu i momentit në sportin e koshit, edhe pse në NBA e kanë mendjen tek finalet e konferencave, Denver-Lejkërs dhe Boston-Majemi. Ylli që është mbi 2 metra e 20 centimetra, ka talent të

Vazhdoni leximin →