Bostoni një hap larg finales së madhe

  Finalja e Konferencës së Lindjes të NBA ka një pronar të vetëm, i cili quhet Boston Celtics. Djemtë e Joe Mazzullas, të cilët ishin më të mirët në sezonin e rregullt, konfirmuan forcën e tyre dhe bënë një përmbysje të madhe kundër Indiana Pacers. Tatum (36 pikë) dhe shokët e tij përmbysin disavantazhin e

Vazhdoni leximin →

Denver, nata historike e Jokic

40 pikë, 13 asiste dhe 7 ribaunde e asnjë top i humbur. Ndeshja e Nikola Jokic në duelin e pestë me Minesota Timberëolves në konferencën e perëndimit është thjesht perfekte. Shtatlarti serb kompletoi një sfidë për t’u mbajtur mend. 15 gjuajtje të sakta nga 22 me një saktëi 77 % mes finalizimeve dhe asisteve. Ndeshja

Vazhdoni leximin →

NBA, Lakers shkojnë në çerekfinale të play-off

Janë luajtur dy ndeshjet e para të fazës play in, të dyja në Konferencën e Perëndimit. Ekipi i Lejkërs fitoi 110-106 ndaj Nju Orlins jashtë fushe, duke u kualifikuar në fazën play off. Miqtë përsëritën rezultatin e pak ditë më parë, ku sërish patën fituar. Një ndeshje me rivalitet dhe emocione deri në fund, ku

Vazhdoni leximin →

NBA/ Boston nuk njeh rivalë

Ekipi i Boston vijon të dominojë NBA këtë sezon, duke fituar sot 124-107 ndaj Portland. Një ndeshje pa shumë histori, ku për Sëlltiks u dallua Braun me 26 pikë. Plot 62 fitore për Bostonin në sezonin e rregullt, e pesta radhazi, duke thelluar rekordin dhe duke u konfirmuar në vendin e parë në Lindje, pasi

Vazhdoni leximin →

Boston pa rivalë në NBA

Ekipi i Bostonit konfirmon edhe njëherë tjetër lidershipin e tij në NBA, duke fituar 130-104 ndaj Uashington dhe mbetet skuadra e vetme mbi 50 fitore këtë sezon, duke e cuar numrin total në 53 dhe shkëputur edhe më shumë në krye të renditjes në Lindje. Sëlltiks bënë një tjetër ndeshje të mirë, ku u dalluan

Vazhdoni leximin →

Rekord i ri në NBA, shtatë 3-pikësha në vetëm 10 minuta

Mbrëmja e kaluar në NBA rezervoi jo vetëm spektaklin që jemi mësuar, por edhe një rekord të ri shumë të vështirë për t’u arritur. Nuk është Stephen Curry, Antetokoumpo apo Kevin Durant. Basketbollisti i Phoenix Suns, Grayson Allen shënoi plot 21 pikë në vetëm 10-minutëshin e parë të takimit ndaj Toronto Raptors.Ajo çka e bën

Vazhdoni leximin →

NBA, policia arreston basketbollistin e Detroit

Një situatë kaotike ka ndodhur në NBA, me yllin e Detroit Pistons, Isaiah Stjuart, që është arrestuar nga policia. Kjo ka ardhur për shkak sepse ai goditi me grusht kundërshtarin e tij, basketbollistin e Finiks Sans, Dru Eubanks. Pas disa orëve në rajon, Stjuart u lirua, ndërsa Eubanks tha para ndeshjes se sherri ndodhi teksa ai

Vazhdoni leximin →

Atletet e Jordan shiten në ankand

Një set prej gjashtë atletesh individuale “Air Jordan” të veshura nga rekordmeni i basketbollit Michael Jordan gjatë finaleve të NBA, u shitën për 8 milionë dollarë në një ankand në Nju Jork, duke vendosur një rekord të ri botëror të ankandit për atletet e veshura me lojëra sportive, tha të premten shtëpia e ankandeve Sotheby’s.

Vazhdoni leximin →