Befason Kosova, kërkon të ikë fshehurazi nga “Loro Boriçi”

Federata e Futbollit të Kosovës dhe ajo e Shqipërisë duket se ruajnë marrdhënie vllazërore vetëm në aparencë, dashuria midis vëllezërve është thjeshtë e gënjeshtër. Fillimisht nisi një luftë e ashpër, asnjëherë e sinqertë, për të gjetur futbollistë të pakënaqur për përfaqësueset, ndërsa tani, as Shkodrën nuk e konsiderojnë më si një shtëpi të rehatshme. Mediat

Vazhdoni leximin →

Mediat kritikojnë Këlnin: Ku, rinovimi me Mavrajn?

Kritikat janë krejt normale kur bëhet fjalë për një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës. Nëse Këlni mban vendin e katërt në Bundesligë, duke lënë pas klube shumë më të fuqishëm si Dortmundi apo Shalke, një meritë të madhe ka Mërgim Mavraj, por për mbrojtësin shqiptar nuk po vjen rinovimi i shumëpritur. Media e

Vazhdoni leximin →