Stadiumi “Arena”  më i bukuri në Ballkan, edhe gropat i ka “më të bukurat”!

Ndërsa mbrojtësit e Skënderbeut kishin për të detyrë të ndalonin  shpërthimet plot forcë dhe prepotencë të sulmuesit  madhosh të Tiranës, Ngo, punonjësit e stadiumit të ri, ose më mirë mirëmbajtësit e fushës,  e  “markonin” me sy, me shumë  frikë, sulmuesin një kuintal , i cili  kur peshonte tërë trupin në gjysmën e lodhur të fushës, 

Vazhdoni leximin →

Partizani do derbin në Arenë, FSHF në “ajër” për fushën dhe për qiranë!

Kërkesa është zyrtare, por përgjigja pozitive nuk do të jetë e lehtë. Partizani dëshiron nga Federata Shqiptare e Futbollit që ta luajë në “Arenën Air Albania” derbin e javës tjetër ndaj Tiranës, veçse ka një problem të dyfishtë. Drejtori i stadiumit, Bardhyl Minxhozi, deklaroi se së pari duhet të përcaktohen kostot për zhvillimin e ndeshjeve,

Vazhdoni leximin →

Tifozë me fat, masa të forta sigurie dhe kaos, kështu u pëurua “Arena Air Albania”!

Ishte një mbrëmje e gjatë. Mijëra tifozë shqiptarë u dyndën drejt stadiumit kryesor të kryeqytetit, tashmë të ndërtuar nga e para. Nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nga rruga përpara Radio Televizionit Publik, dhe nga rrugicat pingul me stadiumin, vërshuan nga të katër anët njerëzit që kishin fatin për të përuruar përsëgjalli Arenën e re, dhe

Vazhdoni leximin →