Coronavirus ka gjunjëzuar të gjithë; Barcelona ndërpret aktivitetet e skuadrës së parë

Këtë të premte Barcelona mësoi se ndeshja mes saj dhe Napolit në Ligën e Kampioneve është shtyrë  për shkak të coronavirusit, kështu që edhe vetë klubi vendosi që të marrë masat e tij. Presidenti Bartomeu shkoi në qendrën sportive për të informuar personalisht skuadrën për situatën, përpara se futbollistet të nisin seancën stërvitore të stërvitjes

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në Itali, anulohen evenimente sportive

Coronavirus që ka mbërritur në Itali ka ndezur sinjalet e alarmit edhe në botën sportive duke detyruar autoritetet italiane të anulojnë një sërë evenimentesh sidomos ato që janë në zonën e Lombardisë që është edhe më e prekura. Në total në botën e futbollit janë anuluar 88 ndeshje futbollit në kampionatet diletante, ndërkohë që në

Vazhdoni leximin →