Barcelona hedh hapin e parë, mund Atletikon në Madrid

Luis Suarez dhe Lionel Mesi ishin “matadorët”, dhe MSN-së i mjaftuan vetëm dy shkronjat e para që Barcelona të hidhte hapin e parë, shumë të rëndësishëm, drejt finales së Kupës së Mbretit. Triumf i madh në Madrid, brenda në fushën Atletikos së fortë, në stadiumin “Visente Kalderon”, ku nuk bëri punë një gol i të

Vazhdoni leximin →

Rakitiç, edhe i kritikuar, dhe i dëshiruar nga Barcelona

Ivan Rakitic do të mbetet pjesë e Barcelonës, keshtu duket se i erdhi fundi fjaleve per largimin e tij. Mesfushori kroat, Ivan Rakitic është kritikuar shumë gjatë këtij edicioni, për paraqitjet e tij jo të mira. Kjo ka bërë që shumë skuadra të interesohen për të, ndër to edhe dy gjigantët anglez, Manchester United dhe

Vazhdoni leximin →

“Rinovimi i Mesit është prioriteti numër 6”, thotë Barcelona

Nuk janë fjalët e trajnerit Luis Enrike, as të presidenti Bartomeu. Gjithsesi, ai që i thotë është një njeri i rëndësishëm në “kozmosin” e Barcelonës. Bëhet fjalë për zëdhënësit e komitetit drejtues (hunta direktiva) të klubit, Zhozep Vives, i cili tregon për mediat rezultatet e “Observatorit Blaugrana”, lidhur me shqetësimet kryesore të ortakëve. Rinovimi i

Vazhdoni leximin →

Kur nuk fiton Barcelona, edhe Zidan vjen në humor..

Zinedine Zidane thotë se ka qenë një javë shumë e mirë për Los Blancos, kjo sipas tij për shkak të dështimeve të Barcelonës e Sevillas dhe paraqitjes me gola të galaktikeve ndaj një Reali tjeter. Real Madridi ka triumfuar 3:0 ndaj Real Sociedadit në ndeshjen që u zhvillua “Santiago Bernabeu”. Pas kësaj fitore, dhe barazimit

Vazhdoni leximin →

Nuk shkëlqen Ronaldo? Pa problem, shkëlqen Reali!

“Një për të gjithë, të gjithë për një”, është një shprehje që është përdorur shpesh dhe herët, dhe jo vetëm nga socialistët apo komunistët. D’Artanjani e kishte të vetën, por po kështu besohet se e ka edhe Zinedin Zidan. Trajnerit të Realit nuk i dhemb koka që Kristiano Ronaldo mund të mos jetë aq vendimtar

Vazhdoni leximin →