Barçës ka ende shumë largime për të bërë përveç Kutinjos

Kalimi i brazilianit në Angli ishte një lehtësim i madh për financat në “Kamp Nou”, ndonëse presidenti Laporta nuk mund të jetë i kënaqur. Filip Kutinjo shkoi tek Aston Vila, ndërsa dëshira e madhe e Barcelonës është që të largohet qendërmbrojtësi Ymtiti, njëri nga lojtarët me rrogën më të lartë në ekip. Francezi nuk është

Vazhdoni leximin →

Ymtiti, një kampion që detyrohet të fshihet nga e vërteta!

Disa vjet më parë, një gjigand si Rozher Milla, shkoi në Francë për të bindur Samuel Ymtitinë që të luante për Kamerunin. “Luani i pamposhtur” dëshironte që edhe mbrojtësi të bëhej i tillë, ndonëse ishte larguar nga vendlindja që në moshën 2-vjeçare. Në atë kohë, Ymtiti nuk ishte zgjedhje e parë e kombëtares së Francës,

Vazhdoni leximin →

Sa shumë tallje për Ymtitinë pas gafës me Australinë!

Është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe së fundmi rinovoi kontratën me Barcelonën. Zhoze Murinjo e donte tek Mançester Junajtidi, por ndoshta ka ndërruar mendje pas asaj që Samuel Ymtiti bëri ndaj Australisë. Një kërcim i fortë në zonë dhe një prekje e çuditshme e topit me dorë, që solli penallti për

Vazhdoni leximin →

Ymtiti, do rinovosh me Barçën? Kaloni tek pyetja tjetër!

Si ka mundësi që Barcelona e ka kaq të vështirë të bindë lojtarët për të rinovuar. E provoi me Mesin që tha “po” vetëm fare në fund, dhe po e provon me Samuel Ymtitinë, mbrojtësin francez që është ndër më të mirët në ekipin katalanas. Intervista e fundit e 24-vjeçarit në televizionin francez “TF1” nuk

Vazhdoni leximin →