Barça ka një problem të madh me lojtarët që nuk duan të largohen

Janë të shumtë futbollistët që po theksojnë se ndihen shumë mirë në “Kamp Nou” edhe pa luajtur, por thjesht duke marrë rrogën. Barcelona i ka bazuar disa nga planet për përforcime tek largimi i disa prej lojtarëve. Miralem Pjaniç, Memfis Depai, Martin Brejthuejt, Serzhinjo Dest dhe Samuel Ymtiti janë disa prej atyre as nuk u shkon në mendje të humbasin rrogat e lartë që marrin në Katalonjë. Kjo e komplikon shumë situatën financiare të klubit të La Ligës, që kërkon Levandovskin, por edhe lojtarë të tjerë për të krijuar ekipin e duhur për trajnerin Ksavi Hernandez.

Sfidanti.al