Barcelona kërkon goditjen e madhe në mbrojtje, holandezin De Ligt

Një lëvizje e madhe projektohet gjatë merkatos së dimrit. Bëhet fjalë për holandezin e Bayern Munchen, De Ligt, të cilin trajneri Tuchel nuk e preferon përpara qëndërmbrojtësit Upamecano dhe kolegut të tij Kim. Situatën e tij po e monitoron me vëmendje Barcelona që synon ta transferojë holandezin i cili edhe më parë ishte në listën

Vazhdoni leximin →

Xavi, ëndrra vazhdon

Barcelona nuk del jashtë familjes sepse është e kënaqur me punën e ish-strategut të mesfushës, Xavi Hernandez. Joan Laporta ka zgjatur zyrtarisht kontratën e bashkëpunimit me trajnerin që do të vazhdojë punën me skuadrën deri në vitin 2025. “FC Barcelona dhe trajneri Xavi Hernandez kanë arritur një marrëveshje për zgjatjen e kontratës së tij deri

Vazhdoni leximin →

Klauzola 1 miliardëshe, politikë e Barcelonës

Që kur klauzola e lirimit prej 222 milionë eurosh e Neymar u pagua nga Paris Saint-Germain në vitin 2017, Barcelona ka ndryshuar strategjinë. Klubi katalan ka plot nëntë lojtarë në skuadër që kanë një klauzolë marramendëse lirimi prej 1 miliard eurosh, ku i fundit është Alejandro Balde. Barça e lidhi Balde me një kontratë të

Vazhdoni leximin →

Xavi gjen rinovimin me Barcelonën

Barcelona do të drejtohet nga trajneri aktual deri në vitin 2025. Xavi Hernandez ka hedhur firmën në kontratën që do ta lidhë me klubin katalan deri në vitin 2025 kur ekipi dob të rikthehet në stadiumin “Camp Nou” të rinovuar plotësisht. Ishte folur për një kontratë 3-vjeçare por në fund palët arritën ta mbyllnin marrëveshjen

Vazhdoni leximin →

Barcelona ul pagat ndjeshëm

Te Barcelona ishte detyrim ulja e pagave për të respektuar rregullat e kontrollit ekonomik të LaLiga-s dhe klubi katalan ka arritur ta finalizojë me sukses misionin. Këtë verë shuma që nevojitet për pagat është ulur me 161.7 milionë euro. Sipas të dhënave nga klubi “blaugrana”, masa e pagave të skuadrës së Barçës tani është 404.7

Vazhdoni leximin →

Barcelona bën goditjen e madhe në orët e fundit të merkatos, Joao Felix i jep shkëlqim skuadrës së Xavi-t

Gjatë orëve të fundit të merkatos së verës në La Liga, lëvizja më e madhe ishte ajo e Joao Felix nga Atletico Madrid te Barcelona. Transferim i bujshëm që mund të konsiderohet edhe si kundërpërgjigja e katalanasve ndaj Realit që finalizoi muaj më parë Bellingham. Klubi katalan arriti marrëveshjen me Atleticon për transferimin e tij

Vazhdoni leximin →

Ansu Fati vendos për të ardhmen, anësori spanjoll zgjedh “londinezët”

Gjatë mesditës së kësaj të mërkure, në mediat evropiane qarkulloi lajmi se londinezët e Totenhem kërkonin huazimin e anësorit spanjoll të “katalanasve” të Barcelona, Ansu Fati deri në fundin e sezonit 2023-2024. Kjo ofertë është pranuar nga vetë lojtari, i cili pavarësisht ofertës së “andaluzianëve” të Sevilla zgjodhi të provonte një “aventurë” të re në

Vazhdoni leximin →