Barcelona, ​​Laporta: Xavi ndryshoi kërkesat e tij

“Luftë” në shtëpinë Blaugrana. Nga mosmarrëveshjet me ish-trajnerin e Barcelonës, Xavi Hernandez, te punësimi i Hansi Flick. Me një përqafim virtual për Robert Lewandowski. “Show” u drejtua nga Joan Laporta, presidenti i klubit katalanas, në intervistën e dhënë për Mundo Deportivo. Divorci i papritur me Xavi. Çfarë ndodhi në të vërtetë kaq serioze mes Barcelonës dhe

Vazhdoni leximin →

Barcelona zyrtarizon Flik deri në vitin 2026

Barcelona nuk humbet kohë dhe vetëm pak minuta pasi ndërpreu bashkëpunimin me Xavin, prezanton trajneri e ri. Hansi Flik ka marrë zyrtarisht drejtimin e gjigantëve spanjollë nga dita e sotme. “FC Barcelona dhe Hansi Flick kanë arritur një marrëveshje që gjermani të bëhet trajner i ekipit të parë të futbollit për meshkuj deri më 30

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Flick ndodhet në qytet

Hansi Flick është në pritje të zyrtarizimit si trajner i Barçës. Trajneri gjerman tashmë ndodhet në Barcelonë, në pritje të takimeve me drejtuesit e klubit pasi të arrihet një marrëveshje me menaxherin e Xavi Hernándezit për përfundimin e kontratës. Mbërritja e Hansi Flick në Barcelonë me menaxherin e tij, Pini Zahavi, pritej sot, por nga

Vazhdoni leximin →

Laporta shkarkon xavin, Flick pasardhësi

Bisedimet me Hansi Flik kanë qenë të suksesshme dhe ky motiv ka qenë një shtysë e madhe për t’i komunikuar sot Ksavi Hernandezit ndarjen e në fund të sezonit. Laporta është takuar me trajnerin për t’i komunikuar vendimin. Siç pritej presidenti i Barcelonës nuk i ka falur teknikut deklaratat e bëra pak ditë më parë kur

Vazhdoni leximin →

Barcelona, ​​Font kërkon dorëheqjen e Laportës

Nuk ka kurrë paqe në Barcelonë. Víctor Font, ish-kandidati presidencial, i ka dërguar një letër Joan Laportës në të cilën i kërkon të japë dorëheqjen si president i klubit nëse nuk ka forcë për të ecur përpara përballë situatës aktuale, “për shkak të kompleksitetit të momentin dhe rezultatet e dobëta të marra nga viti 2021”,

Vazhdoni leximin →

Barcelona e zhytur në borxhe, kërkon kredi tjetër

Situata e vështirë financiare ka detyruar Joan Laportën të kërkojë një tjetër kredi të madhe këtë verë. Lajmin e bëri me dije e përditshmja katalanase “La Vanguardia”, e cila shpjegon se pas këtij hapi qëndron vështirësia në likuiditet e klubit katalan. Për këtë motiv numri një i klubit po diskuton kontratën me “Nike”. Siç dihet klubi

Vazhdoni leximin →

Xavi rimendohet për qëndrimin te Barcelona

E ardhmja e Xavi Hernandez është kthyer në pikëpyetje. Për këtë flet edhe gazeta Sport, sipas së cilës presidenti Joan Laporta tani ka vendosur të shkarkojë trajnerin e katalanasve pasi ka pasur mendime të lëkundura javët e fundit. Numri një i Blaugranas do të udhëtojë nesër në Zaragoza për të parë ndeshjen e ekipit të

Vazhdoni leximin →