Pjanic ‘helm’ kundër Sarrit: Nuk kishte besim te ne

Miralem Pjanic po përballet me disa vështirësi në aventurën e tij të re te Barcelona dhe të mërkurën do jetë përballë ish shokëve te tij të skuadrës te Juventus në Ligën e Kampioneve. Për mesfushorin boshnjak, ky ishte rasti më i mirë për të qartësuar disi gjërat për sezonin e kaluar me fanelën bardhezi. ‘ajo

Vazhdoni leximin →

Pjaniç prezantohet si katalanas dhe flet për … Mesin!

Dita ishte e rëndësishme sepse një mesfushor i një niveli të tillë mbërriti në “Kamp Nou”, veçse ai zgjodhi të fliste jo për vete, por për dikë tjetër. Ky “dikë” ishte vetë Lionel Mesi, që u bë qendër e bisedës së Miralem Pjaniçit, në konferencën e prezantimit të tij si lojtar i Barcelonës. “Është një

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Pjanic: Fillimi i një historie të pabesueshme

Miralem Pjanic, pasi kaloi coronavirusin, nisi zyrtarisht punën me skuadrën e tij të re, Barcelonën, nën urdhrat e trajnerit Ronald Koeman, Mesfushori boshnjak u duk entuziast për  aventurën e tij të re, gjë që e shprehu edhe në rrjetet sociale. ‘Askush nuk mund të tëfshijë kujtimet. Por ky është një fillim i ri, një histori

Vazhdoni leximin →

Pjanic shërohet nga Covid 19 pas 2 javësh në karantinë

Miralem Pjanic është shëruar nga coronavirusi. Mesfushori boshnjak këtë të martë bëri të ditur se rezultoi negative në testet për Covid 19, 17 ditë pas testit të parë kur rezultoi pozitiv me këtë virus kështu që në ditët e ardhshme ai pritet të bashkohet me skuadrën e Barcelonës për të nisur stërvitjen për sezonin e

Vazhdoni leximin →