‘Time Magazine’ nderon LeBron James; e shpall Sportisti I Vitit

Është LeBron James sportisti i vitit 2020 sipas ‘Time Magazinë’. Revista e njohur vendosi të nderojë yllin e Los Angeles Lakers jo vetëm për rezultatet sportive, por sidomos për impenjimet sociale e për faktin se mbështeti dhe promovoi fushatën ‘More than a vote’ që sensibilizoi amerikanët për rëndësinë e votës në zgjedhjet e fundit presidenciale.

Vazhdoni leximin →