Totenhemi i femrave do të thyejë rekordin në Angli

Po flasim për punë parash sepse klubi londinez ka vendosur të “hapë qesen”. Në futbollin e femrave nuk kemi shifrat e çmendura që ekzistojnë tek meshkujt, dhe rekordi i transferimeve është 200 000 paundë stërlina, vendosur nga Çelsi për Lorin Xhejmsin që e mori nga Mançester Junajtidi. Tashmë, ky rekord do të arkivohet pasi Totenhemi

Vazhdoni leximin →

Poçetino si “Anteu”, ngrihet më i fortë pas ikjes nga PSG, Reali favorit në baste për ta marrë

Në Madrid është Karlo Ançeloti, por ne e dimë se ndonjëherë lavdia në futboll zgjat shumë pak. Italiani ishte një mbret në “Santiago Bernabeu” por gjithsesi kompanitë e basteve thonë se ka një “skedinë” për Maurisio Poçetinon pasi u shkarkua nga Paris SG. Sipas kësaj skedine, favorit për ta marrë trajnerin argjentinas është pikërisht Reali

Vazhdoni leximin →

Liverpuli ngec në fushën e Totenhemi, por ka polemika për gjykimin

Natyrisht, në Angli debatet përfundojnë deri të dielën në darkë, por për momentin ato ekzistojnë. Totenhem-Liverpul përfundoi 2-2 në një ndeshje tepër emocionuese, një spektakël i vërtetë i Premier Ligës, ndërsa rezultati kënaq më shumë Mançester Sitin që është 3 pikë përpara të kuqve të Jurgen Klopit në krye të renditjes. Dy skuadrat të goditura

Vazhdoni leximin →