Rugby, Millennium Stadium bëhet spital me 2000 shtretër

Millennium Stadium, shtëpia e Rugby uellsian është shndërruar efektivish në një spital me rastin e emergjencës coronavirus; 2000 shtretër do të jenë në dispozicion të autoriteteve shëndetësore sapo të mbyllen punimet. Spitali I ri do të quhet ‘Dragon’s Heart’ që I referojet dukshëm Dragonjve të Uellsit dhe 300 shtretër janë bërë gati që të dielën

Vazhdoni leximin →

Pol Gaskoinj, “bisha” që nuk qëndron dot në këmbë

Përsëri Pol Gaskoinj… Ish-ylli i futbollit anglez, prej vitesh vazhdon të jetë i pranishëm në lajme për ngjarje aspak të këndshme. Së fundmi, ai ka përfunduar sërish në spital, me një plagë në kokë, pasi i dehur ka humbur ekuilibrin dhe është rrëzuar. Sipas tabloidit britanik The Daily Mail, nuk dihet saktë dinamika e ngjarjes

Vazhdoni leximin →

Barzali, në fushë vetëm në vitin 2017

Mbrojtja e Juves humbet edhe një pjesë tjetër të rëndësishme. Një dëmtim i rëndë edhe për Andrea Barzalin, i cili pak më shumë se një minutë pasi kishte filluar takimi ndaj Kievos, u detyrua ta linte fushën, pas një përplasje me Danielin. Mbrojtësit të bardhezinjve i doli shpatulla e majtë dhe u transportua menjëherë për

Vazhdoni leximin →