Manchesteri, kryeqyteti i shpenzimeve, City e United sa ‘dorëshpuar’ në 10 sesionet e fundit

Manchester City dhe Manchester United janë skuadrat që kanë shpenzuar në 10 sesionet e fundit të merkatos. Ky është përfundimi i arritur nga një studim I CIES Football Observatory që ka përpiluar një  klasifikim të skuadrave që kanë bërë më shumë shpenzime në blerje futbollistësh dhe që kanë rezultatet më negative në lëvizjet e merkatos

Vazhdoni leximin →

Milani shkon drejt titullit si në 2011, me shpenzime të vogla!

Në këto nivele zakonisht duhen miliona madje shumë, por ndodh që t’ia dalësh edhe me “thërrime”. Milani po e provon për herë të dytë, ndërsa gjatë verës nuk bëri shpenzime të mëdha, me përjashtim të Tonalit. Edhe afrimi i Ibrahimoviçit, Kjerit dhe Zelemekersit në janarin e kaluar nuk pati shumë “harxhe” përveçse për rrogën e

Vazhdoni leximin →