La Liga: Bilbao me 0 euro shpenzim, lë pas Realin e Barçën

Natyrisht, janë luajtur shumë pak ndeshje dhe përfundimet do të ishin të nxituara. Gjithsesi, bën përshtypje të thellë që Atletik Bilbao mban vendin e dytë në La Liga të Spanjës, duke mos pasur shpenzuar asnjë euro gjatë verës. Baskët bënë vetëm një lëvizje, duke marrë Ezkietën nga Barcelona me parametër zero, ndryshe nga gjigandët madrilenë

Vazhdoni leximin →