Tuheli: Reali? Kështu si jemi, ne na mund Sauthemptoni!

Trajneri i Çelsit pati një paralajmërim për futbollistët e tij në prag të ndeshjes së radhës në Premier Ligën angleze. Tomas Tuheli e largoi menjëherë mendjen nga disfata me Realin në Champions, edhe pse analistët anglezë thanë se londinezët kishin shpresë për kualifikim në Madrid. Nesër në orën 16:00, Blutë e Tuhelit do të dalin

Vazhdoni leximin →

Broja e Sauthemptoni vazhdojnë shkëlqimin dhe fitoret!

Këtë herë nuk shënoi, por kjo nuk do të thotë se nuk ishte sërish i shkëlqyer. Armando Broja qendroi në fushë për 83 minuta për Sauthemptonin ndërsa ekipi i tij arriti një tjetër fitore në një sezon për t’u mbajtur mend në Premier Ligë. Golat për “Shenjtorët” u shënuan nga Stjuart Armstrong dhe Shejn Long,

Vazhdoni leximin →