Ah Ibra, nuk ndryshove as tani që je 40 vjeç!

Ylli i Milanit nuk do të mundë të luajë në ndeshjen e parë të plej ofit të Botërorit për Suedinë. Zllatan Ibrahimoviç është dënuar pas një ndërhyrjeje të keqe dhe të fshehtë ndaj kapitenit të Spanjës, Azpilikueta, në ndeshjen e tyre të eleminatoreve në Sevilje. Ibra hyri në fushë në 73’ duke mos lënë gjurmë

Vazhdoni leximin →

Uestbruk udhëheq Uashingtonin për në plej of

Fitorja ishte me dominim, ndonëse basketbollisti më i mirë në parket nuk është se shkëlqeu më shumë se herët e tjera. Uashingtoni siguroi vendin në plej of me fitoren në ndeshjen teke ndaj Indianës me shifrat 142-115, ndërsa Rasëll Uestbruk luajti lirshëm, dha kontribut dhe udhëhoqi ekipin. Ai shënoi vetëm 18 pikë, që janë pak

Vazhdoni leximin →