Nadal në Mallorca me një jaht me vlerë 5 milionë Euro

Rafael Nadal prej disa ditësh ndodhet te Club Nautico në Porto Cristo në Mallorcan e tij ku po shfrytëzon jahtin e tij teksa është në pritje të rifillimit të evenimenteve tenistike. Bëhet fjalë për jahtin që numri 2 i renditjes botërore bleu 1 vit më parë, Sunreef 80 Poëer dhe që kushton 5 milionë Euro.

Vazhdoni leximin →

Nadal dhe Federer dhurojnë spektakël dhe në…Instagram

Coronavirusi ka frenuar sportin botëror, përfshirë edhe tenisin. Por gjithsesi Federer dhe Nadal e gjetën mënyrën për të argëtuar tifozët duke i dhënë jetë një dialogu të këndshëm në një lidhje direkte mes tyre në rrjetin social Instagram. ‘Nuk prek raketë me dorë që nga Indian Wellsi, nuk e di nëse do të jem ende

Vazhdoni leximin →