Rafael Nadal nuk merr pjesë në Mastersin e Romës

Tenisti legjendar spanjoll heq dorë nga një tjetër turne, dhe ky është ai në kryeqytetin e Italisë. Rafael Nadal mbetet i dëmtuar dhe nuk ka luajtur asnjë ndeshje që pas lëndimit që pati në Australian Open në fillim të vitit. “Bisha nga Majorka” e dha vetë njoftimin, ndërsa në Romë ka fituar 10 tituj. Ai

Vazhdoni leximin →

Melburni humb kampionin, Nadal eliminohet nga Australian Open!

Një “mirupafshim” që ndoshta mund të jetë edhe një “lamtumirë”, ndonëse legjenda spanjolle nuk është nga ata që dorëzohet lehtë. Rafael Nadal u eliminua nga Australian Openi dhe Grand Slemi i parë i vitit humbi kampionin. Veterani 36-vjeçar pati një dëmtim në setin e dytë dhe u mposht 3-0 nga amerikani Mekdonald. Numri 65 i

Vazhdoni leximin →