Të dy spanjollë dhe madje të talentuar por Nadal nuk bën parashikime të tepruara për bashkëkombasin

Rafael Nadal është aktualisht në fazën e fundit të rikuperimit nga dëmtimi që e mbajti jashtë fushave për pjesën më të madhe të sezonit. Gjatë vitit të fundit, 37-vjeçari ka munguar kanë ndodhur shumë ngjarje në botën e tenisit teksa është konfirmuar gjithnjë e më tepër një fenomen si Carlos Alcaraz që aktualisht është në

Vazhdoni leximin →

Rafael Nadal nuk merr pjesë në Mastersin e Romës

Tenisti legjendar spanjoll heq dorë nga një tjetër turne, dhe ky është ai në kryeqytetin e Italisë. Rafael Nadal mbetet i dëmtuar dhe nuk ka luajtur asnjë ndeshje që pas lëndimit që pati në Australian Open në fillim të vitit. “Bisha nga Majorka” e dha vetë njoftimin, ndërsa në Romë ka fituar 10 tituj. Ai

Vazhdoni leximin →

Melburni humb kampionin, Nadal eliminohet nga Australian Open!

Një “mirupafshim” që ndoshta mund të jetë edhe një “lamtumirë”, ndonëse legjenda spanjolle nuk është nga ata që dorëzohet lehtë. Rafael Nadal u eliminua nga Australian Openi dhe Grand Slemi i parë i vitit humbi kampionin. Veterani 36-vjeçar pati një dëmtim në setin e dytë dhe u mposht 3-0 nga amerikani Mekdonald. Numri 65 i

Vazhdoni leximin →