Tirana nuk di më të mbrojë

17 gola të pësuar nga ekipi nënkampion, këmbanë alarmi te Tirana. Gjatë këtij sezoni, skuadra bardheblu po vuan dhe jo pak për të gjetur vazhdimësinë por nëse ka një statistikë që mund të bëjë me dhimbje koke trajnerin Julian Ahmataj ajo është shuma e golave të pësuar. Teuta, Kukësi, Dinamo dhe Erzeni kanë pësuar nga

Vazhdoni leximin →

Ku shkoi mbrojtja për titull e Milanit?!

Çdo ekip ka ulje-ngritje, por problem është kur dikush tjetër “fluturon”. Kështu po i ndodh Milanit (dhe jo vetëm atij), ndërsa Napoli vrapon drejt finishit i shkëputur. Pas fitores së madhe të napolitanëve ndaj Juventusit, edhe kuqezinjtë ia dhanë një ndihmë me ndalesën në Leçe. Në stadiumin buzë detit (Via del Mare), puljezët zhvilluan një

Vazhdoni leximin →

Mbrojtja e Barcelonës është zilia e gjithë Europës

Padyshim që po flasim për skuadrën që pëson më pak gola se gjithë të tjerat, madje më pak edhe sesa Juventusi. Barcelona ka marrë vetëm 5 gola në portë në 14 ndeshje të kampionatit spanjoll, dhe madje ekipet kundërshtare duhet të lëshojnë 7 gjuajtje drejt portës për të shënuar një herë të vetme. Këto janë

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtidi fiton falë mbrojtjes, por Kristiano Ronaldo është “zhdukur”!

Ishte një sukses i vështirë, jo vetëm sepse ishte minimal, por sepse kundërshtari realizoi shumë presion. Mançester Junajtidi duhet t’i falet mbrojtjes me Rafael Varanin e Lisandro Lopezin në qendër, që përballoi Sauthemptonin në stadiumin e “Shën Mërisë” (Sent Meri), si dhe këmbëve të Bruno Fernandesit që shënoi golin e vetëm të ndeshjes së Premier

Vazhdoni leximin →