Nejmar na plase, “Marka” thotë “JO”, “Sport” nga Barcelona i përgjigjet: PO!

Do të shkojë apo jo Nejmar në “Kamp Nou”. Nga Spanja vijnë lajme “edhe kështu, edhe ashtu”. Pasi “Marka” nxorri në dritë lajmin e Radio Montekarlos, mediat barceloniste u përgjigjën. “Todibo hyn në “operacionin Nejmar”, akordi është gjithnjë e më pranë”, shkruan gazeta katalanase “Sport”. Ajo jep më pas hollësi të tjera për bisedimet mes

Vazhdoni leximin →

Modriç, Mesi e Kristiano, bashkë në formacionin e vitit

Quhet “Formacioni i KO-së”, pra një formacion i përzgjedhur nga dueli i lojtarëve të të njëjtit rol. Gazeta “Marka” publikon rezultatin e skuadrës së vitit 2018, që doli pas një konkurrence të 96 emrave të shquar të futbollit botëror. Luka Modriç, Lionel Mesi e Kristiano Ronaldo janë bashkë në këtë njëmbëdhjetësh, bashkë me 8 të

Vazhdoni leximin →

Dhe, megjithatë… Zidane ka mbështetjen e Florentino Perezit!

Reali i Madridit e ka përjetuar, me mjaft dhimbje, humbjen 0-3 të derbit “El Klasiko”, të cilën shumëkush e konsideronte si një “fije kashte”, pas së cilës donin që të kapeshin “mbretërorët” që të qëndronin ende në luftën për titullin e La Ligës spanjolle. Sidoqoftë, si Barcelona që tani është 14 pikë para, ashtu edhe

Vazhdoni leximin →

Reali në sulm: Krosin dhe 80 milionë euro për Dibalën!

Sulmi i Realit të Madridit, i kryesuar nga Ronaldo dhe Benzema, në përgjithësi, nuk po funksionon, kështu që klubi “mbretëror”, jorastësisht, është vënë në kërkim të një golashënuesi elitar si prioritet nr.1. Presidenti i klubit, Florentino Perez, do që ai të jetë argjentinasi Paulo Dibala që po luan në mënyrë fantastike këtë sezon me bluzën

Vazhdoni leximin →