Jehona mediatike: Një finale në “Etihad”!

Pati tituj të fuqishëm dhe shprehje bombastike pas gjysmëfinales së parë të Championsit mes Realit dhe Man. Sitit. Gazetat sportive në Spanjë dhe Europë i bënë padyshim jehonë. E përditshmja “Marka” shkruajti për “një finale në “Etihad””, “Sport” e Barcelonës komentoi për “barazim me gola të mëdhenj”. Prestigjiozja franceze, “L’Ekip” komenton për Realin si “sërish

Vazhdoni leximin →

“Marka” për Konten: E fundit e “Zotërisë Sherr”

Natyra e tij shpërthyese ka krijuar shumë momente të tilla. Antonio Konte njihet si një nga trajnerët më emocionalë të futbollit europian dhe botëror, dhe ja ku i ndodhi një tjetër konflikt që përfundoi me divorc. Italiani nuk do të jetë më trajner i Totenhemit, ndërsa klubi anglez njofton se dy palët kanë gjetur akordin

Vazhdoni leximin →

Mediat spanjolle në këmbët e Barcelonës: Superkampione!

Çdo rezultat ishte i pritshëm, por jo kjo diferencë. Një Barcelonë superiore fitoi Superkupën e Spanjës duke mposhtur bindshëm rivalin e përjetshëm, Realin ë Madridit. Përfundoi 3-1 për katalanasit finalja në Arabinë Saudite, por rezultati mund të kishte qenë shumë më i thellë. Mesfushori Gavi ishte më i miri në fushë, me një gol dhe

Vazhdoni leximin →