“Marka” zbulon rekordin ; Kilian Mbape – lojtari i ri i Realit të Madridit!

Gazeta spanjolle, “Marka”, që gjithnjë është e mirinformuar lidhur me zhvillimet në klubin “mbretëror”, shkruante, dje, se është arritur marrëveshja që Kilian Mbape, sezonin e ardhshëm, të luajë me Realin e Madridit. Sipas “Markës”, Reali ka arritur marrëveshje me Mbapen që ai, gjatë gjashtë viteve të ardhshëm, të luajë me Realin dhe se futbollisti i

Vazhdoni leximin →

“Të urrej”! Ja çfarë i pohon Grizman, Kristiano Ronaldos

Ky është pohimi i sulmuesit të Atletikos së Madridit, Antuan Grizman, që ia deklaroi hapur këtë, në sy, “xhelatit” të tij, Kristiano Ronaldo. Për shkak të këtij të fundit, sulmuesi francez ka humbur duelet finalë në Ligën e Kampioneve dhe në Eropianin e fundit, ndërsa të shtunën e fundit, ai ishte edhe vetë dëshmitar i

Vazhdoni leximin →