PSG krijon një kod të ri për futbollistët

Ardhja e Leonardos te Paris Sën Zhermeni duket se ka bërë që klubi të pësojë ndryshime përsa i përket organizimit të brendshëm. Masa e fundit e marrë nga drejtuesit e klubit parizien është detyrimi i futbollistëve që të firmosin një kod të ri te brendshëm sipas të cilit duhet të përmbajnë tonet e ashpra të

Vazhdoni leximin →

Leonardo eshte i vendosur: Higuain qendron te Milani

Gonzalo Higuain nuk largohet nga Milani. Ai qe e tha kete me bindje te plote ishte Drejtori Sportiv i kuqezinjve, Leonardo gjate prezantimit te blerjes me te re, Paketa.  ‘Higuain perjetoi  nje moment te veshtire, por tani e rigjeti golin-tha Leonardo-nuk duhet t’u vere veshin fjaleve, por te marre persiper pergjegjesite dhe te jete i

Vazhdoni leximin →

Milanit i fluturon mendja në Brazil, quhet “the best” Rodrigo Durado

Meidumet italiane shkruajnë se Milani është interesuar seriozisht për futbollistin brazilian Rodrigo Durado që luan më ekipin brazilian Internasional. Fjala është për një mesfushor 24-vjeçar që ka zhvilluar një sezon fantastik me Internasionalin dhe është zgjedhur si mefushori më i mirë i kampionatit brazilian. Drejtori sportiv i klubit “rosoner”, Leonardo, ka kohë që po e

Vazhdoni leximin →