Milanit i fluturon mendja në Brazil, quhet “the best” Rodrigo Durado

Meidumet italiane shkruajnë se Milani është interesuar seriozisht për futbollistin brazilian Rodrigo Durado që luan më ekipin brazilian Internasional. Fjala është për një mesfushor 24-vjeçar që ka zhvilluar një sezon fantastik me Internasionalin dhe është zgjedhur si mefushori më i mirë i kampionatit brazilian.
Drejtori sportiv i klubit “rosoner”, Leonardo, ka kohë që po e ndjek performancën e këtij futbollisti, duke konsideruar se ai do të jetë një zëvendësim i shkëlqyer i Lukas Biglias. Agjenti i futbollistit të lartpërmendur brazilian e ka konfirmuar interesimin e Milanit që thuhet se do të paguajë 15 milionë euro për shërbimet e Durados.
Milani tanimë e ka një futbollist brazilian, Lukas Paketa që kanë lënë bluzën e Flamengos për të veshur bluzën e klubit italian, pasi për të u paguan 35 milionë euro.
Sfidanti.al