Leonardo “thërret në ndihmë” moralin për kontratën e Mbapesë: Reali duhet të ndëshkohet!

Sipas drejtorit sportiv brazilian, klubi spanjoll meriton një fshikullimë në ndërgjegje dhe publikisht, e kjo duhet realizuar duke bindur yllin 22-vjeçar të sulmit që të rinovojë kontratën. Leonardo ka besim se Kilian Mbape do të nënshkruajë një akord të ri me Paris SG, edhe pse për momentin mbetet në fuqi ujdia e vjetër e cila

Vazhdoni leximin →

Paratiçi nga Juvja tek Totenhemi? Jo, mund të shkojë tek Paris SG!

Nuk janë kohë të qeta as për trajnerët, por as për drejtorët sportivë. Në Mynih, përplasja ishte epike mes Hansi Flikut dhe Hasan Salihamixhiçit, tek Juventusi konflikti ishte Nedved-Paratiçi-Pirlo, tek Interi më herët ishte Konte-Marota, ndërsa tek Paris SG nuk ka qetësi. Pasi ish-trajneri Tuhel kryqëzoi “brirët” me Leonardon, kështu po bën edhe trajneri i

Vazhdoni leximin →

As vetë Paris SG nuk garanton rinovimin e Nejmarit!

Në Barcelonë po fërkojnë duart, por ndoshta do të duhet të presin edhe një vit. Me gjendjen katastrofale të financave, vështirë që presidenti Zhoan Laporta do të arrijë të “zhvasë” një “peshkaqen” të tillë si Nejmar, i cili vazhdon të ketë kontratë në “Park dë Prensis”. Gjithsesi, të shikojmë se çfarë mund të ndodhë këtë

Vazhdoni leximin →