Paratiçi nga Juvja tek Totenhemi? Jo, mund të shkojë tek Paris SG!

Nuk janë kohë të qeta as për trajnerët, por as për drejtorët sportivë. Në Mynih, përplasja ishte epike mes Hansi Flikut dhe Hasan Salihamixhiçit, tek Juventusi konflikti ishte Nedved-Paratiçi-Pirlo, tek Interi më herët ishte Konte-Marota, ndërsa tek Paris SG nuk ka qetësi. Pasi ish-trajneri Tuhel kryqëzoi “brirët” me Leonardon, kështu po bën edhe trajneri i tanishëm, Poçetino. Kjo gjë mund të sjellë ndryshime në klubin parizien, pasi presidenti Al Helaifi më në fund mund të mendojë se epoka e Leonardos ka përfunduar. Mediat spanjolle, që i bëjnë jehonë atyre franceze, theksojnë se ky konflikt mund të bëjë që Leonardo të largohet, dhe Fabio Paratiçi, ish-drejtori i Juventusit, të devijojë avionin nga Totenhemi i Londrës tek Paris SG.

Sfidanti.al