Henry lavdëron Mbappe

Thiery Henry ka vetëm fjalë të mira për njeriun e momentit te Franca, Kylian Mbappe. Kur fjalët e ëmbla dalin nga goja e një legjende si Henry, vlerësimi merr peshë maksimale e ish-sulmuesi nuk kursehet aspak në lëvdata për lojtarin e PSG. “Çfarë po bën ai është e pabesueshme. Problemi është se kur je kaq

Vazhdoni leximin →

PSG nuk paraqet ofertë rinovimi për Mbappe

Real Madridi do të ketë një rrugë të papenguar për të nënshkruar me Mbappé, nëse e sheh të përshtatshme, kur ai të bëhet i lirë më 30 qershor. Siç ka mësuar “AS” nga burime të besueshme, PSG aktualisht përjashton mundësinë e paraqitjes së një oferte rinovimi për yllin francez. Ai nuk ka asnjë nxitim dhe

Vazhdoni leximin →

Mbappe refuzon të flasë për të ardhmen

Paris Saint-Germain regjistroi një fitore të thellë me rezultatin 3-0 në transfertën e Reims falë paraqitjes së jashtëzakonshme të Kylian Mbappe i cili shënoi tre herë, duke i dhënë ekipit të tij tri pikë shumë të rëndësishme. Në fund të ndeshjes, sulmuesi francez foli edhe për të ardhmen e tij. “Nuk dua të flas për

Vazhdoni leximin →

PSG nuk heq dorë nga Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain ende nuk ka hequr dorë nga ideja për të rinovuar kontratën e Kylian Mbappé. Gazeta Sport raportoi të rejat e fundit mëngjesin e sotëm, ku shkruhet se klubi francez do t’i paraqesë një propozim përfundimtar zyrtar përfaqësuesit të sulmuesit në ditët në vijim. Samiti është planifikuar për javën e ardhshme, me synimin për

Vazhdoni leximin →

Francë, djali i zë vendin babait në stolin e PSG

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit parizien bëhet me dije se për të siguruar vazhdimësinë e projektit sportiv të realizuar në verën e vitit 2022, i gjithë stafi teknik është mbajtur dhe do të vazhdojë misionin me

Vazhdoni leximin →

Mbappe nuk ka asgjë serioze

Kylian Mbappe nuk ka pësuar një dëmtim serioz pasi doli nga fusha duke çaluar pas fitores së PSG-së ndaj Marseille mbrëmjen e së dielës. Lajmin e konfirmon trajneri i skuadrës pariziene Luis Emrique. Sulmuesi francez pësoi një ndërhyrje të ashpër nga Leonardo Balerdi që e detyroi atë të largohet nga fusha për të marrë trajtim

Vazhdoni leximin →