Kilian Mbape: Dua ta fitoj Championsin me Paris SG!

Eliminimi  i radhës padyshim që ishte një zhgënjim i thellë. Kilian Mbape provoi përsëri pafuqinë dhe pamundësinë për të fituar Championsin me fanelën e Paris Sen Zhermenit, dhe besohej se ai këtë verë do të largohej. Gjithsesi, nuk do të ndodhë kështu. Ishte vetë superylli francez që konfirmoi për mediat se do të mbetet aty

Vazhdoni leximin →

Kilian Mbape nuk do të zgjasë kontratën tek Paris SG

Në klauzolat që përmban akordi mes palëve, ekziston edhe një ku parashikohet që sulmuesi të luajë një vit më shumë për ekipin kampion të Francës. Kilian Mbape ka kontratë deri në 2024 në “Parkun e Princave”, ndërsa klauzola mund të bëjë që të jetë deri në 2025. Kjo, vetëm nëse palët dëshirojnë, dhe sipas mediave,

Vazhdoni leximin →

Pas Mesit, Paris SG do të “shkarkojë” edhe Nejmarin

Rroga e tij është tepër e madhe, mbi 50 milionë euro në sezon, dhe rregullat e Lojës së Ndershme Financiare të UEFA-s (ndonjëherë) duhen respektuar. Paris SG thuhet se ka arritur një akord me Nejmarin që braziliani të largohet në verë. Me ikjen e sulmuesit, PSG do të pakësonte shpenzimet, dhe për në fund të

Vazhdoni leximin →