Të bësh 31 vjet burg për të marrë Lojrat Olimpike? I ndodh shefit olimpik brazilian!

Karlos Artur Nuzman, drejtuesi i Komitetit Organizator të Olimpiadës “Rio 2016” dhe ish-president i Komitetit Olimpik të Brazilit, është dënuar me gati 31 vje burg për korrupsion, organizim kriminal, riciklim të parave dhe evazion fiskal. Vendimi i Gjykatës në Rio de Zhaneiro erdhi pas operacionit “Lojë e Papastër”, që hetoi blerjen e votave për të

Vazhdoni leximin →

Pas Argjentinës, plasin të shtënat edhe pranë ndeshjes në Brazil

Këtë herë nuk ishte punë tifozësh, siç ndodhi në sfidën mes Hurakanit dhe Ferros në kategorinë e tretë të futbollit “gauço”. Në kampionatin U20 në Brazili ishte policia që po zhvillonte një aksion kundër kriminalitetit dhe gjatë tij pati shkëmbim zjarri. Gjithçka ndodhi pranë stadiumit në qytetin Makae, në ndeshjen mes Serra Makaense dhe Karapebus.

Vazhdoni leximin →